Blogerka roku 2015 : Blogerka My Cooking Diary ví, proč vyhrála Objev roku

Ecrit par

Letošním Objevem roku se nestala žádná fashion blogerka. Češi milují food blogy, a My Cooking Diary má přesně to, co denně hledají online, když jim v kuchyni dojdou nápady. V rozhovoru s Aktuálně.cz prozradila, jak se dostala v blogování až na vrchol.

Další blogerka, která se do práce pustila s minimální představou o tom, jak se věci dělají profesionálně. 'My Cooking Diary' se vypracovala jako food specialistka na webu klasickou cestou. Doma se naučila, jak co nejlíp prodat vlastní nápady s minimálním rozpočtem, a nepřestává objevovat nové cesty, jak lidi zaujmout. Tenhle Objev roku ze soutěže Blogerka roku 2015 sice nečekal, že vyhraje, ale teď už ví, proč si lidi vybrali ji. "Lidé dnes na blogu chtějí vidět osobnost. Když do toho bloger nedává sám sebe, obtížněji pak v těchto anketách uspěje. Lidé mají rádi, když jim propůjčíte svůj život a pustíte je do svého soukromí," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Kateřina Lustigová. "Zároveň to ale může být i tím, že nenabízím jen recepty a vaření, ale i cestování. Právě díky Asii jsem získala polovinu svých fanoušků."

"Podle mého se teď potvrdilo, že udělat "pouze" hezké fotky jídla nestačí. Lidé k tomu potřebují váš obličej, příběh konkrétního člověka." Asi i proto nejvíc vždycky potáhnou blogy, kde se lidé svěřují i s tím nejhorším, co je denně v životě potkává. Asi by to potvrdil i 'fotr' Dominik Landsman, který se stal prvním Blogerem roku vůbec. Jeho blog je o otcovství, je pořádně vostrý, podaný přesně tak, jako by vás Dominik znal osobně. I po Kateřině tohle lidé vyžadují. Její koníček, vaření, ji díky blogu momentálně vydělává peníze. "Momentálně mě to skutečně živí, ale je to nárazové. Například se za chvíli seberu a půjdu prodávat na vánoční trhy," říká My Cooking Diary.

Zatímcofashion blogerky A Cup of Style expandovaly částečně díky studiím po stránce postů do zahraničí, Kateřina teď cestovat až tolik nechce. Jde jí hlavně o to, rozvíjet se v tom, co dělá. "Nejsem profesionální kuchař. Vařím stejně jako každá normální ženská, ale zkrátka mě to baví. Odebírám celou řadu gastronomických časopisů a taky mám naplánováno několik kurzů. Chci se zdokonalit. Jak jsem říkala, beru tu cenu jako závazek vůči svým fanouškům. Nechci dělat jen hezké fotky, ale chci je inspirovat." Už víme, kam jít, když nás omrzí pořady o vaření v televizi - hodíme očko k My Cooking Diary! Gratulujeme k ceně! #melty Sledujete už My Cooking Diary? Baví vás ?

Zdroj : Aktualne.cz