Donaha : Rozhovor o novém albu BETA SAMCI

Ecrit par

Kluci z bruntálské kapely Donaha vydávají 30. října punk-rockové album BETA SAMCI a my si myslíme, že tenhle mladý objev stojí za to! Dali jsme si s nimi rande, abysme zjistili, o čem to všechno je.

melty : Jak dlouho cestu jste ušli až sem, k vydání alba BETA SAMCI ?

Donaha : Odvíjelo se to asi takhle - vyhráli jsme soutěž na MBLS Tour a v rámci výhry jsme se dostali pod RGM Production, s nimi jsme nahráli klip a singl. Za nějakou dobu se Warner Music domluvila s RGM, že si nás vezmou pod sebe. Musíme říct, že celou dobu nám strašně pomáhal Majkláč, zakladatel hudebního serveru bandzone.cz. Produkoval nám už náš první singl Příběh z křídel a pomohl nám s tím dostat se právě k Warner Music.

melty : Kdo vám pomáhá křtít 29. 10. v Bruntálu album?

Donaha : Album nám pokřtí náš dobrý kámoš Hugo, který i pomáhal při skládání některých písniček z nového CD :) na křtu zahraje i několik svých písní.

melty : A jak se na večer, kdy budete BETA SAMCE křtít, těšíte vy čtyři?

Donaha : Těšíme se hrozně moc! Křest pořádáme v našem domovském městě a křtíme to přímo v klubu, kde jsme začínali. Takže to bude trochu komornějšího rázu v menším klubu, ale bude to rozhodně stát za to. Na CD jsme pracovali už od ledna a tak se nemůžeme dočkat jeho vydání.

melty : Kde to bylo ze všech míst, kde jste dosud hráli, nejlepší naživo?

Donaha : Toho je asi víc... ale strašně nás baví Léto v peytchi tour s Rybičkama 48 :) je tam super atmosféra a obrovská návštěvnost. A třeba Liberec byl taky boží.

melty : Komu jste už předskakovali jako předkapela?

Donaha : Úplně poprvé jsme předskakovali Tarji Turunen - bývalí Nightwish - ve vyprodané olomoucké sportovní hale. Tam jsme se dostali díky výhře v soutěži Rocková Olomouc. Minulý podzim jsme jako předkapela jeli celé tour se Zakázaným ovocem a Imodiem. A teď jedem s Rybičkama 48.

melty : Vyjmenujte mi tři songy které slýcháte denně a "nemusíte" je vůbec , a tři, který vás strašně baví.

Donaha : Každý z nás je hater trochu něčeho jiného - takže v tom se asi jako kapela neshodnem :D ale ty, které nás v poslední době baví: Light & Love - Blueberry Sky, Rybičky 48 - Léto, The Vamps - Wake Up.

melty : Který singl z vašeho nového alba máte všichni nejradši?

Donaha : Hodně nás baví Noční pouť. Je to něco úplně jinýho a na koncertech to je boží, ale není to směr, kterým bychom se chtěli ubírat do budoucna.. ale jinak celé album BETA SAMCI stojí za to.

melty : A na konec pár otázek, abysme vás líp poznali. Instagram nebo Vine ?

Donaha : Instagram.

melty : Lana Del Rey nebo Lorde ?

Donaha : Asi Lorde. Lana Del Rey je na nás moc depkařská.

melty : Křivák nebo martensky?

Donaha : Určitě Martensky.

melty : Když jste na fesťáku, Redbull a pařit do svítání, nebo radši skončit s live music a šup do stanu?

Donaha : Určitě Redbull a pařit do svítání :D

Křest alba BETA SAMCI proběhne 29. října v klubu Africa Pub od 19:00, koupit si ho budete moci od 30. 10. díky vydavatelství Warner Music. Jdeš na křest kapely Donaha?

Zdroj : melty