Femme Armeria : Divadlo mě zachránilo

Ecrit par

Nikol Kouklová už určitě dostala tu novinku až k vám : Bloges Robes pokračují bez ní, zatímco zrzavá herečka a blogerka pokračuje sólo jako Femme Armeria. A hned je na co se Nikol ptát - byla totiž na všech přehlídkách posledního Mercedes-Benz Fashion Weekendu, dostává nabídky vlogovat, spojila se s českými návrháři pro projekt Fashion Revolution, a taky jako vždycky intenzivně zkouší v divadle. A za to poslední - divadlo, je zrovna teď nejvíc vděčná.

Nikol, už jsi otevřela svůj nový blog FEMME ARMERIA. Proč jsi se vlastně "odstěhovala" od holek z Bloges Robes" a svědčí ti to zatím?

Myslím si, že svědčí. Na tuto otázku jsem odpovídala ať médiím nebo osobně už nesčetněkrát, ale čtenářům melty to řeknu jinak: odešla jsem po dlouhým promýšlení a myslím si, že to byl krok vpřed! Cesta je trnitá, tak uvidíme, zda to bylo dobré rozhodnutí. To ale mohu posuzovat až za nějakou dobu.

Víme, že jsi herečka, takže jsi asi zvyklá jít si po svojí čáře, když tak často děláš vlastní projekty mimo blogování. Nebo se mýlím?

Ano, občas jsem dosti paličatá a nekompromisní a o tomto svým “negativu” vím! :) Vlastně i pro herečku je to špatné, když má moc prořízlou pusu, jak tak nad tím přemýšlím. Momentálně mohu prozradit, že jsem se zapojila do krásného projektu Fashion Revolution, kde jde o podporu místních designerů a zviditelnění problému s továrnami třetího světa. Také jsem absovovala za poslední týden několik už samostatných focení, to se už brzy dozvíte na mém blogu. A chystám i další, mnohem osobnější kolekci náhrdelníků s designerkou Alenou Bělíkovou. Mám několik zajímavých nabídek i co se týče vlogování, tak uvidíme, kam mě vítr zavane. Ale mým hlavním povoláním, jak už jsi naznačila, je ale herectví, takže momentálně zkouším v divadle ABC hru Romulus Veliký a také projekt s režisérkou Kateřinou Dudovou Klytaimnéstra, kde hraji titulní roli. Musím říci, že v této době, kdy pro mě ne zdaleka bylo vše tak lehké, jak to vypadalo, bylo pro mě divadlo opět obrovskou podporou a mnohdy záchranou. Neskutečně mě baví zkoušení a proces vzniku představení.

Kdyby sis mohla po Veronice Kubařové pro svůj nový blog FEMME ARMERIA vybrat tři české hosty tvých snů, kdo by to byl?

Já už je dávno vybrané mám… Mým cílem je oslovovat zajímavé a inspirativní lidi, kteří mají můj obdiv a sympatie.

Na jaro se všichni ještě koukáme dost s obavama, je přece jenom zima a sněží - co si na tohle mezidobí oblíkáš? A co kosmetika, co ti ochrání pleť před takovým šokem?

Já protestuji v kožené bundičce nebo jarním kabátku! Jaro dávno začalo a já ten zimní, ošklivý kabát nevyndám a nevyndám! :) Kosmetiku používám minimálně, takže nemohu v tomto ohledu plnohodnotně odpovědět. Klasicky se večer promastím a pleť pouze základně ošetřím.

Jak tě letos bavil Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend? Splnil tvoje očekávání?

Letošní Fashion Weekend jest si náramně užila! Byl to v podstatě takový dámský dýchánek s mou kamarádkou a fotografkou Angelinou Nga Le, která neotálela a celý průběh - jak přehlídky, tak mé outfity nafotila, takže se určitě můžete těšit an článek na mém zbrusu novém blogu FEMME ARMERIA, kde vám atmosféru přiblížím podrobně.

Byla jsi na MBPFW i na přehlídkách? Co tě bavilo?

Byla jsem na všech přehlídkách. Jako málo která blogerka se můžu opravdu pochlubit, že jsem tento ročník opravdu nepodcenila a vysledovala trendy na nadcházející podzim a zimu. A k mým favoritům patřila Zuzana Kubíčková, Petra Ptáčková, ODIVI, LaFormela nebo Vladimír Staněk.

Ohodnoť street style lidí, co přišli na Fashion Weekend, od 1 do 10 (10 je top! ) a popiš mi nejlepší styling někoho, koho jsi během MBPFW viděla.

Ina T. měla extravagantní model od Markéty Martíškové. Hodnotím 10! Markéta Hadamáková přišla v LaFormela X Yves Saint Laurent modelu. 9 bodů! A jinak těch outfitů, co by stály za zmínku a které mě velice zaujaly je více.

Bylas na Dyzajn Marketu? Nosíš něco odKrispol Store nebo Tulles by Tess, kteří na Dyzajn Marketu byli?

Letošní Dyzajn Market mi bohužel utekl, i když jsme se s holkama z Bloges Robes na něm podílely jako ambasadorky. Návrháře ale znám a dokonce od dvou z nich věci nosím! Od Tulles by Tess mám modrou sukni, která patřila mezi mé nejoblíbenější kousky loňského léta. Nosila jsem ji jen tak do města nebo i na premiéru do divadla. Od Krispol Store mám motýlky doma tři, miluju věci, které hrají barvami!

Určitě se na MBPFW objevili i další blogeři nebo blogerky. Baví tě jejich vkus?

Blogeři jsou pro mě lidé, kteří inspiují své okolí ať svým stylem nebo názory. Přibližují lidsky a objektivním způsobem ostatním lidem trendy, Mají možnost se díky svému médiu dostat do společnosti a zjistit co se tak nějak děje a bude dít! Takže určitě sleduji blog svých kolegyň Cup Of Style, Sandry Kisic' nebo InyT. Už jste byli na blogu, který Nikol založila po odchodu z Bloges Robes?

Zdroj : melty