Femme Armeria : Miluju exotičnost La Femme Mimi

Ecrit par

Tahle odvaha jít do exploze barev a potisků nás baví. La Femme Mimi šla do divokých vod až po pás a přinesla vám svěží a neokoukanou kolekci na tohle horké léto. Jako modelku si navíc vybrala rusovlasou Nikol Kouklovou.

Odchytili jsme La Femme Mimi hned po její úspěšné misi na pražském Design Fashion Weeku. Její showroom, který dělala ve spolupráci s Matějem Ryantem, byl k vidění na náměstí Franze Kafky a úspěšně vystihnul náladu téhle sezony. Experimenty barev a romantika povedou letošní trend podél náplavky i po petřínských stezkách. Nikol Kouklová, alias La Femme Armeria, i Mimi Nguyen Hoang Lan o svojí spolupráci řekly melty mnohem víc.

melty : La Femme Mimi měla na Prague Design Weeku snový pokoj pro mladou dámu. Jaká je vlastně slečna snů, která tenhle pokoj obývá?

Mimi Nguyen (La Femme Mimi) : Protože tahle kolekce se nesla v duchu tématu Porcelán, tak jsem oslovila průmyslového designera Matěje Ryanta, aby s námi dělal instalace a lustr ze staré čajové soupravy. Celý pokoj byl zabalený do bublinkové folie, a ta folie byla i na podlahu :) tím jsme chtěli říct, jak jsme my ženy křehké jako porcelán. A navíc si myslím, že každá z nás někde ještě zůstává uvnitř sebe 'ta malá holčička'.

melty : Jaké je hlavní téma vaší letní kolekce? Kde jste hledala látky s potisky ?

Mimi Nguyen (La Femme Mimi) : Některé látky s potisky kupujeme tady v Praze u Evi látek, některé si nechám tisknout přímo pro sebe v Itálii u Carpet. Některé další kupujeme od různých dealerů, a hedvábí máme výhradně z Vietnamu.

melty : Vycházela jste pro kolekci nejdřív z barev umělce Matěje Ryanta? Je tam taky spousta modré a bílé, jako na jeho porcelánu.

Mimi Nguyen (La Femme Mimi) : Ne, bylo to přesně naopak. Nejdřív jsem ukázala Matějovi svoji kolekci a pak teprve Matěj hledal různé předměty, aby se k tomu hodily. Byla s ním moc příjemná spolupráce.

melty : Všimli jsme si v melty, že jste kolekci fotili s naší oblíbenou Nikol Kouklovou. Proč jste si vybrali Nikol z blogu Femme Armeria?

Mimi Nguyen (La Femme Mimi) : Vybrali jsme Nikolku do našeho projektu “Hello Girls”, který děláme třikrát do roka s různými fotografy. Projekt Hello Girls je o různých žených se zajímavými povahami, které dělají to, co je baví, a sledují své sny, uskutečňují je a jsou samy sebou. A to je přesně Nikol.

melty : Nikol, jak jste se se značkou a její návrhářkou Mimi našly? Náhoda?

Nikol Kouklová (Femme Armeria) : Mimi a její výtvory pro La Femme Mimi znám už dlouho. S jejími modely jsem se poprvé setkala v obchůdku Parazit, se kterým taky úzce spolupracuji. Nebylo to poprvé, co jsem její krásně barevné a optimistické oblečení oblékla. Její modely jsou zkrátka jako ona sama. Taky jsem loni v létě projela Vietnam a v La Femme Mimi tvorbě vidím tu exotičnost, která k této krásné zemi patří. I proto je mi její styl hodně blízký a našla jsem si o důvod více si její modely oblékat :)

melty : Jsme unešení foto editorialem, který pro Mimi s tebou fotil Lukáš Dohnal. Tvoje osobnost ke kolekci vážně sedí, tak jak se ti fotilo?

Nikol Kouklová : Focení bylo jarní, svěží, trochu bláznivé a hrozně rychlé! Řekla bych, že s Mimi jsme podobně ztřeštěné, takže jsme absolutně souzněly a byly pro každou špatnost!

melty : Které konkrétní šaty by sis z kolekce Mimi vzala na vlastní májové nebo letní rande?

Nikol Kouklová : Skoro všechny! Jak jsem už řekla, La Femme Mimi je přesně můj styl, takže tam se tam najdu v téměř každém modelu.

melty : Na jakou příležitost si podle tebe může jiná dáma vzít šaty od La Femme Mimi z kolekce jako/léto 2015?

Nikol Kouklová : Na jarní - v jejích šatech rozkvetete, letní - budete pozitivní, jako léto samo, podzimní - budete hrát barvami, i zimní. Rozzáříte šeď ulic.

melty : Teď jsi kromě blogování intenzivně zkoušela pro divadlo...a vlastně to ještě neskončilo. Jaká je tahle divadelní sezona pro tebe?

Nikol Kouklová : Divoká. Podívej se na mě, právě přece sedíme v kavárně Pilot v mojí pauze mezi zkouškou něčeho, v čem mám hrát už v pondělí hlavní roli a odpovídám rychle a zběsile...takže asi tak. K tomu natáčení, focení a blogu Femme Armeria - tahle sezóna je pro mě divočina, ale nestěžuji si a třikrát klepu...! Byli jste už v butiku La Femme Mimi nebo v jejím showroomu na Prague Design Weeku?

Zdroj : melty