Hra o trůny 6 : Jon Snow nebude 'Lord Commander of the Watch'

Ecrit par

Kit Harington možná nedávno pobíhal po Severním Irsku ve zbroji rodu Starků, ale pokud procitne, tak už na Severu velitelem nebude. Aspoň to tvrdí lidé kolem natáčení Hry o trůny 6. řady.

Premiéra Hry o trůny už je známá - dočkáme se v dubnu 2016. Štáb ale ještě pořád natáčí v Severním Irsku. Ve scénáři zbývají scény z Noční hlídky, a Jon Snow v nich prý ani jako stále živý Stark nebude v roli velitele. Noční hlídka podle zdrojů, které má web Independent, točí s novým velitelem. Jméno nemáme, ale ví se, že jde o postavu, kterou už známe několik sezon. Vzhledem k tomu o jak váženou roli jde v době, kdy se od Severu blíží White Walkers, bychom ani nečekali, že si Hlídka do čela zvolí kdejaké individuum, které sem přitáhlo z divočiny. Ne, nejspíš jen na Jonovo místo zasedne opět Alisser Thorne, který útok na Jona Snowa vedl. Holt, stará zaprděná politika je něco, co navzdory ironii osudu rozhoduje i dějiny Westerosu, ne jen Pražského hradu.

HBO na konci listopadu ukončila nekonečné debaty o tom,jestli byl Jon Snow zabit, nebo ne, a dala jeho zakrvavenou tvář do popředí na první teaser fotce k další řadě. Jon Snow si možná prošel tím nejhorším, když ho zradili jeho muži v Castle Black s Thornem v čele, ale i tak buď přežil, nebo bude přiveden zpátky mezi živé. Kit Harington i oficiální tým GOT bude ještě muset k tomuhle posteru dodat vlastní komentář, ale jedno je jasné : cesta k odhalování pravého původu Jona Snowa je otevřená.

Game of Thrones tak nebude jen hledat pravou matku a pravého otce Jona posmrtně. Celé pátrání po okolnostech únosu Lyanny Stark, sestry Neda Starka, bude tak mít opravdu speciální rozměr. Fanoušci už mají často předem jasno v tom, že krev Jona Snowa je příbuzná s krví Targaryenů a tedy i Daenerys Targaryen. Datum premiéry Hry o trůny 6. řady přesně stanoveno není, stoprocentně to ale bude GOT6 zpátky v televizi během dubna 2016. Chcete zpátky Jona Snowa v čele Noční hlídky? Nebo raději na bojišti?

Zdroj : Independent