melty Fashion : Herečku Nikol Kouklovou čeká romantická role s Tomášem Klusem

Ecrit par

Herečka a blogerka Nikol Kouklová stihla všechny fashion akce, které se na začátku podzimu konaly. A Nikol má podle tohohle rozhovoru na módu v Čechách vlastní, docela ostrý názor. Podzimní sezona Nikol ale bude mnohem víc o hraní v seriálech. Dostala totiž televizní roli společně s Tomášem Klusem. Bude se v novém seriálu TV Nova na Vodě konat svatba, nebo ne?

melty : Jak jsi se odpíchla s tvými projekty po létu, po svatbě, po ukončení studií? Přijdeš s něčím novým?

Nikol Kouklová (Femme Armeria) : Musím se smát, že po mých velmi "plodných měsících" se očekává, že nastane něco podobného. Tím myslím to, že bych měla přijít s něčím překvapivým nebo zásadním. Nejsem člověk, který by si zakládal na nějaké šokující pověsti, takže Tě možná zklamu, ale pokud se ptáš na soukromý život, nic zásadního momentálně neplánujeme. Voda plyne a nám je spolu po těch třech měsících manželského života stále fajn. Pracovně jsem měla léto po delší době skutečně volné. Posvátný klid jsem porušila jenom několikadenním natáčením Amerického seriálu Legends.

melty : Ty budeš hrát v Legends? Koho? Pochlub se!

Zahrála jsem si takovou mladou, ambiciózní policajtku. Byl to pro mě zážitek pracovat s profesionálním Hollywoodským štábem a setkat se na place s hereckou personou, jakou bezesporu Sean Bean je.

melty : Jako Femme Armeria chystáš na podzim taky něco, zaslechli jsme.

S kolegyní Alenou Bělíkovou a fotografkou Angelinou Nga Le pracujeme na editorialech do nového magazínu More Than Religion. První číslo by mělo vyjít právě na podzim. Tenhle magazín bude zaměřen především na módu, která nás baví a nějakým způsobem inspiruje. Kromě internetového psaní si tedy vyzkouším i to tištěné - buď si takzvaně namelu tlamu anebo to bude další skvělá zkušenost :)

melty : Je pravda, že budeš v novém seriálu TV Nova zamilovaná do Tomáše Kluse?

Je to vážně pravda. V říjnu bych měla mít pár natáčecích dnů v připravovaném seriálu pro TV Nova - Na vodě. Po mé poslední seriálové roli praštěné básnířky Ireny Bodré mám tentokrát ztvárnit naivní Zuzanku. Ta se chce za každou cenu provdat za Jeníčka, kterého hraje Tomáš Klus. S Tomášem se znám už z dob, kdy jsme spolu studovali na DAMU, ale herecky se s ním setkám poprvé. Přesto se na to velmi těším a myslím, že to bude další příjemná zkušenost.

melty : Co jsi objevila na Prague Fashion Weeku nositelného na jarní sezonu 2016?

Září se neslo ve znamení módních událostí, takže jsem nesměla chybět na Mercedes benz Prague Fashion Weeku, Fashion Weeku v New Yorku, Unique Fashion Weeku nebo festivalu mladé módy ArtColor. Ačkoliv organizačně byly některé akce nesrovnatelné, vždy mě nejvíce baví ti noví, neotřelí, drzí, neokoukaní mladí talenti! Za zmínku stojí Petra Kubíková, Tereza Havránková, Mirka Lipert.

Zuzanu Kubíčkovou si velmi ráda oblékám proto, že její kolekce se nesou na vlně stejného vkusu a v jejích šatech se cítím jako ve své druhé kůži. Leeda, pro její skvělé materiály, jednoduchost a rafinované střihy a Jiřího Klafaře, protože pro jeho poslední dvě kolekce sáhl na začátek své umělecké, baletní kariéry. Modely mají tedy teatrálního ducha a to se s mou duší tak nějak shoduje.

melty : Když jsi viděla NYC Fashion Week, Mercedes-Benz Prague Fashion Week, i Unique Fashion Week, tak můžeš srovnávat. Který fashion week to u tebe obhájil?

Co se týče rozdílů těchto akcí - velmi mile mě překvapil vstřícný přístup pořadatelů na Unique Fashion Weeku, kde nedělali velká divadla ohledně toho, na jakém guest listu jsem napsaná. Zda sedím v sekci VIP celebrit nebo "vzácných hostů” z nejprestižnějších magazínů či v davu, který má před sebou kovovou konstrukci, takže pořádně ani nevidí na modelky. Konkurenční módní událost dělá okolo všeho trochu moc humbuku. Konkrétně toto mi přišlo naprosto směšné na newyorském Fashion Weeku, protože tam ta úroveň je s dovolením úplně někde jinde… Nevyvěšuji na své sociální sítě rozmazané přezoomované obrázky světových blogerek nebo skutečných hvězd jenom proto, abych tady dosáhla nějaké vydupané, uměle vytvořené důležitosti. Mé čtenáře to stejně nezajímá, ti čtou hlavně mé články. Říkám si, že v tomhle prostě Češi stále neumí chodit a je to tu spíše o světě pár stylistů a módních ikon, které jsou momentálně u moci.

melty : Zdá se ti, že se crowd kolem MBPFW začíná měnit? S kým z české scény se dá o stylu a módě vážně dobře diskutovat?

Pár lidí na správném místě tu samozřejmě je. Nemám na mysli teď módní guru nebo ikony, ale konkrétně jednu osobu, která módu nevnímá pouze z estetické stránky, ale především té marketingové. Jak se prodat, jak se dostat do podvědomí na trhu, jakým chybám se vyhnout, jak získat followers na sociálních sítích. To jsou věci, které zajímají nejenom začátečníky, ale už i slušně rozjeté designery, firmy, blogery. Pavlína Louženská pořádá již druhým rokem tzv. FashionTech v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Na pár přednáškách jsem byla a byly opravdu přínosné, zajímavé i zábavné. Je fajn, že tu pořádá něco takového.

melty : Teď skončil fashion week v Miláně, pokračuje se v Paříži. Sleduješ online fashion weeky z ciziny?

Zahraniční módu samozřejmě sleduji na všech sociálních sítích prostřednictvím modelek, blogerek i lidí, kteří se osobně vypravili na Fashion Weeky do Londýna, Milána a teď Paříže. Viděla jsem toho za poslední měsíc více než dost, ale v hlavě mi uvízla jedna kolekce - TIQE od Petry Balvínové. Už jste Nikol Kouklovou začali sledovat na jejím blogu Femme Armeria?

Zdroj : melty