melty Future Awards 2016 : Rozhovor s Danielem Křižkou o SuperStar a nové kariéře

Ecrit par

Daniel je jeden z těch, kteří už v soutěži SuperStar jen fandí. Ale nečekal na nic, a hned se vrhnul do vlastní tvorby. Proto ho nominujeme na cenu melty Future Awards, která hledá talenty roku 2016. Daniel má přesnou představu o tom, v čem je SuperStar nejlepší pro úspěch. A má svůj tip na to, kdo titul v neděli vyhraje.

melty : Dane, ještě stále jsi v SuperStar vidět - i po vyřazení se objevuješ v publiku a fandíš ostatním. Kolikrát jsi se ze z druhého konce republiky vrátil do Prahy, abys to stihnul?

Daniel Křižka (finalista SuperStar 2015) : Až na tuto poslední neděli, kde jsem nebyl, jsem byl v Praze zatím u každého kola.

melty : Pojedeš tedy na úplné finále SuperStar 6. prosince?

Určitě pojedu. Mám to ve smlouvě, protože budeme na finále zpívat společnou SuperStar písničku. Ale i kdyby to nebylo, jel bych určitě. Bude to naposledy, co se všichni společně uvidíme, a nechci přijít o šanci se se všemi ještě jednou sejít.

melty : Až ti všechny povinnosti vůči SuperStar skončí, budeš se s někým vídat dál?

Já doufám, že jo. Zatím to tak rozhodně vypadá. S některými zpěváky ze SuperStar i máme plán spolu něco nazpívat. Ale ty plány jsou předběžné a nejsou ještě tak úplně vážné. Nemůžu ti ale ještě říct, s kým jsem si vybral spolupráci. Nechám si to chvíli pro sebe.

melty : Pro tebe asi se SuperStar 2015 skončila spousta stresu. Co teď vlastně děláš, když jsi zpátky doma?

Teď hlavně jezdím po koncertech.

melty : Znamená to, že hudba díky SuperStar bude tvůj job? Píšeš už po úspěchu "Jako anděl" další songy?

:) Spíš začínám, a snažím se, aby to tak bylo! Píšu už nové písničky a v nejbližší době bych měl vydat něco dalšího. Můžu prozradit, že písnička bude propracovanější a bude tentokrát anglicky.

melty : Jak se na SuperStar ohlížíš zpátky? Byl to pro tebe příliš velkej nápor, nebo sis pozornost ostatních užíval?

Pozornost mě bavila. SuperStar jsem bral jako zaplacenou reklamu, chtěl jsem být vidět. Takhle mě to nestálo peníze, a byla to skvělá příležitost se zviditelnit. Už v průběhu soutěže jsem měl představu o tom, co budu dělat, až to skončí. Ale až když nás ta soutěž vyplivla, tak se teprve projevilo, kdo co bude dělat, a jak se komu bude dařit.

melty : Počítal jsi tedy s tím, že vypadneš, nebo jsi se viděl ve finále SuperStar?

Počítal jsem s tím, že vypadnu už na castingu nebo po něm. Když se mi dařilo dál, bral jsem to tak, že každé kolo je skvělá poslední šance. Když jsem s Bárou (Barborou Hazuchovou - pozn. red.) stál u Rozhodnutí, tak jsem si v hlavě říkal, že teď to můžu být i já. Takže jsem vyřazení bral v klidu, říkal jsem si, že o nic nejde.

melty : Kdo podle tebe v neděli vyhraje titul SuperStar 2015?

Typuji na výhru Emmu. Má velký fanklub.

melty : Všichni v tuhle chvíli předpovídali, že pokračovat v muzice budeš. I proto jsme tě nominovali na cenu 'melty Future Awards 2016' - věříme, že v roce 2016 něco velkého dokážeš. Co bys tedy chtěl příští rok, Dane, dokázat?

Mám v plánu nahrát nové písničky, a to ještě tento rok vyjde song s klipem. Na příští rok chystám psycho klip, který se snad všem bude líbit. Bude jiný v hodně věcech ... no a na konec roku chystám CD, pokud budu mít hotových dost písniček. Prozatím si všechno dělám sám, ale do konce roku bych už měl tvořit pod hudebním vydavatelstvím.

melty : V SuperStar se dá vidět jen částečně, co máte rádi za muziku. Co posloucháš doma?

Z české muziky toho moc neposlouchám. Spíš celkově tíhnu k zahraničním filmům i hudbě. Hodně mě baví alternativní hudba, emotivní písničky, kde ke mně víc než hudba promlouvá text. Nejvíc poslouchám Hoziera a Nicka Cavea. Hozier teď celkem frčí, a mně se líbí jeho bluesové, pohodovější věci. Pokud jde o moji tvorbu, zpívat anglicky v Česku není zrovna cesta k úspěchu. Takže svoje věci budu určitě prokládat českými songy. Ale anglických věcí se zbavovat nechci. Kdo podle tebe vyhraje nedělní finále SuperStar?

Zdroj : melty