Most 3. série : Najděte sériového vraha

Ecrit par

Devět epizod máme za sebou, tu poslední si necháváme na tento týden, i když ve Švédsku a Dánsku už rozuzlení případu Mostu III. série všichni viděli. Upřímně, máme čím dál větší problém tenhle rébus kolem Freddieho Holsta vyřešit. No kidding.

SPOILER ALERT Následuje podrobná rekapitulace 9. epizody seriálu Most III. série. Fixy, nějaký kus papíru, který jsme vyhrabali v šuplíku, a jde se psát. Takhle to vypadalo v redakci melty, když jsme tenhle týden sledovali předposlední epizodu seriálu Broen - musíme si to všechno psát, abychom se za hodinu neztratili v souvislostech. Saga Norén a Henrik Sabroe jsou si jistí, že kód, podle kterého neznámý sériový vrah zabíjí, je téměř kompletní. Ať zabíjí kdokoli, kriminální oddělení ví, že oběti, které mají ještě zemřít, jsou dvě. V minulé epizodě Mostu z vily Freddieho Holsta utekla náhradní matka, Jeanette Nielsen, a všichni jsme věděli, že pokud to udělá, dojde na to nejhorší : únos nenarozeného dítěte. Jenže kdo je sakra za tím vším, a co u Holsta hledá? Proč chce zabít dítě, kterého se má díky Jeanette stát otcem? Museli jsme to vzdát a začít si pořádně poznámkovat. Jinak se kolem Freddieho Holsta a jeho manželky Asy točí tolik podezřelých lidí, že nemáme šanci to stíhat, a už vůbec vyvodit si nějaký závěr :

Populární spisovatel Claes Sandberg a jeho stalkerka Annika Melander zmizeli, a kriminálka tuší, že to není náhoda. Annika se zdá být tou, která v domě svých adoptivních rodičů trpěla nejvíc, a svědectví teď podal i Bror Holmberg, který se jí dobrovolně vzdal ... a my skočíme na špek scénáristům a uvěříme, že je to ona, kdo se chce pomstít své adoptvní rodině (Johanssonovi). Jenže, když jste majitelem pohřební služby, a chováte se divně, ještě to neznamená, že jste sériový vrah .. Anniku totiž objeví Saga a Henrik unesenou v opuštěném skladu, svázanou, a tedy možná nevinnou.

Novorozeně Jeanette Nielsen je porozeno a uneseno - a Jeanette vyšetřovatelé najdou, a zachrání jí život. Neví ale, kdo ji unesl, a nemůže svědčit. Asa Holst přizná, že Claes se Holstovým chtěl pomstít - ale nikdo na tohoto muže nemá důkaz. A pak se začnou dít věci : bodyguard Freddieho si vzpomene, že Mortena Ankera viděl před několika měsíci jako pobudu hledat někoho u Holstovy vily. Kamerové záznamy ukážou, že Morten přišel 'promluvit s otcem'. A jsme u kořene celé věci : Je Holst otcem Mortena a dalších ? Kdo jsou děti Johanssonových, a jak to souvisí s Mortenem a Helle Anker (první obětí)? A jak se vlastně daří všem dalším adoptovaným dětem Johanssonových? Začíná pátrání nanovo a kromě doktora Philipa, který svědčí přímo od operačního sálu, se dostaneme i na dánskou kliniku umělého oplodnění a spermabanku. Henrik Sabroe zjistí dvě zásadní věci. Kód složky v databázi je 'zabíjecí kód' z ledničky Mortena Ankera, podle kterého vrah postupuje. Biologickým majitelem spermatu, (ze kterého vzešel mimojiné asi i Morten Anker), je Freddie Holst. Matkou, jak si myslela Saga a Henrik, není Renate Melander, ale Anna Maria Larsson... stíháte to ještě? Přesně tak se odvíjí skandinávská kriminálka jedinou epizodu před koncem. Přiznáme se, nevíme nic, ale vytáhli jsme si z toho panoptika několik otázek, které nás v melty pálí :

Když je Freddie Holst otcem hned několika dospělých dětí, kdo jsou jeho potomci? Jakto, že Holst neví, že před víc než třiceti lety daroval vlastní sperma? Jeho dětmi by mohly být : Annika Melander, Emil Larsson, Morten Anker, Helle Anker, .... ?

Kdo je Suss, se kterým telefonuje Claes, a říká, že by se bez něj neobešel? Co řeší Claes za byznys?

Kdo je Villy, který je také v souvislosti s dětmi Holsta zmíněn?

Je Philip spolupachatelem vražd? Jeho zkušenosti chirurga vrah rozhodně potřeboval, vzhledem k tomu, jak rituální a 'čistě provedené' vraždy byly. Víme o něm naprosté minimum, skrývá ale dokonale svůj čin, pokud je jedním z nich.

Znamená 'Kill Brothers' něco víc, než jen partu kamarádů z války v Afghanistánu? Morten Anker byl 'zabit vlastním bratrem', jak odposlechl muž v druhé nebo třetí epizodě seriálu Most. Oficiálně Morten bratra neměl - přišel ho zastřelit Emil nebo Philip? A kdo zabil Lukase? Proč byli Holstovi muži v kontaktu s Lukasem, když nasadili Jeanette jako návnadu?

Pokud jste viděli 9. epizodu seriálu Broen - už víte, kdo je skutečně jedním z vrahů. Dítě Freddieho Holsta žije, a jedna z obětí svůj únos jen předstírala. Věříte, že mu někdo celou dobu pomáhal? A proč by dotyčný svědčil dobrovolně Henrikovi a Saze, jen několik epizod zpátky, a navedl je na stopu? Uvidíme v poslední epizodě, ... opět s papírem a fixami v ruce. To jen tak pro sichr. Jak vás baví letošní série Broen?

Zdroj : melty